Nuo vaikystės mane viliojo technika, statybos. Pabaigęs vidurinę mokyklą Jonavoje, nusprendžiau stoti į Kauno politechnikos institutą. Deja nepasisekė. Po šios nesėkmės atsirado didžiulis nepasitikėjimas savo jėgomis, o ir namuose reikalai nesiklostė gerai: namiškių  problemos, barniai, pinigų trūkumas. Taigi apie mokamą mokslą negalėjo būti nei kalbos. Nors mokiausi neblogai. Nebuvau pirmūnas, bet jei pasimokydavau, – įvertinimai būdavo neblogi.

Iškilo klausimas į kurį neturėjau atsakymo – ką daryti?

Visai atsitiktinai užėjau pasižvalgyti į Jonavos politechnikos mokyklą. Ji man buvo žinoma, nes čia, dar mokydamasis vidurinėje, su mokytoja lankiausi atvirų durų renginyje.

Mokyklos skelbimų lentoje pamačiau kvietimą registruotis į „Erasmus +“ mobilumo projekto programą, pagal kurią galima buvo vykti darbinei praktikai į Austriją, Lenkiją ir Ispaniją.

Pasidarė įdomu, juk niekada nebuvau išvažiavęs toliau Kauno. O čia šansas ir išvažiuoti, ir užsidirbti. Esu labai dėkingas Jonavos politechnikos mokykloje tuomet sutiktam mokytojui, kuris paragino nepraleisti metų nieko neveikiant ir stoti į šią politechnikos mokyklą. Taip ir padariau! Įstojau mokytis elektriko profesijos. Mokiausi, dirbau. Ir pasisekė! Baigiantis mokslo metams, mane atrinko vykti į mėnesio trukmės praktiką Austrijoje.

Buvau labai laimingas!

Praktikos Austrijoje metu nors teko labai daug ir sunkiai dirbti, tačiau tuo pačiu daug išmokau ir  patyriau. Supratau, kad gerai yra turėti amatą, o norint gerai jį valdyti – reikia daug ir atkakliai mokytis bei dirbti. Būnant užsienio šalyje kilo daug iššūkių su kuriais turėjau tvarkytis pats – teko įveikti kalbos barjerą, išdrįsti kalbėti svetima kalba, reikėjo perprasti tos šalies buitį, žmones, tradicijas, darbo ir bendravimo kultūrą. Pastebėjau, kad Austrija – labai tvarkinga šalis ir tvarkos joje šventai laikomasi, šalyje tiek darbas, tiek amatas laikomi didele vertybe.

Praktikos metu dirbau įmonėje „Gesa Transporttechnik GmbH” Klagenfurte. Tai didelė įmonė, turinti daug pasiūlymų mokiniui. Joje dirba nuoširdūs meistrai, kurie moka mokyti darbo paslapčių mokinius. Visą praktiką dirbau kartu (tiksliau, šalia) meistro ir labai didžiavausi kai, praktikai einant į pabaigą, meistras leido man savarankiškai surinkti jėgos įrenginį.

Praktikos metu po truputį grįžo pasitikėjimas pačiu savimi, tikėjimas žmonėmis, jų geranoriškumu. Per šį laiką supratau, kad noriu siekti profesinio tobulėjimo, įgyti finansinę nepriklausomybę, o mano įgytas amatas tokias galimybes man suteikia.

Taigi, kiekvienas kelias prasideda nuo pirmo žingsnio. Reikia tik išdrįsti jį žengti!

Ačiū Aldonai Biedermann, kuri tarsi mama globojo visus praktikantus Austrijoje, ačiū Jonavos politechnikos mokyklos kolektyvui už pasitikėjimą manimi ir už šį prasmingą, nors ir trumpą gyvenimo etapą, kuris man labai daug padėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *