Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre esu baigęs pastatų restauratoriaus mokymo programą. Mano pasirinkimą, tikriausiai, lėmė artimoji aplinka ir mano paties įsivaizdavimas, kad tai vyriška profesija, vyriškas darbas. Mano visa šeima dirba statybos sektoriuje: tėtis – stalius, mama – apdailininkė, vyresnis brolis – apdailininkas.

Prasidėjus paskutiniam mokymo kursui, mokymo centras pasiūlė per ERASMUS+ mobilumo projektą vykti į Vokietiją įgyti įvairesnės mokymo ir darbo praktikos. Vokietijoje praleidau tik dvi savaites, tačiau jos turėjo didelės įtakos mano gyvenimo pasirinkimams. Vokietijoje teko prisiliesti prie tokių pačių darbų, su kokiais buvau susipažinęs mokymo įstaigoje: mūrijimas, tinkavimas, vidaus apdaila. Tačiau didžiausią įspūdį man paliko kelionė svetur, galimybė pažinti kitą šalį, darbo joje kultūrą ir principus, įgauti drąsos nepasimesti naujomis aplinkybėmis, taip pat užsidirbti bei pailsėti.

Grįžęs į Lietuvą baigiau mokslus, įsidarbinau UAB „Pamario restauratorius“ įmonėje. Joje dirbau tris metus. Dirbau kartu su patyrusiais restauratoriais. Teko restauruoti vidaus ir fasado grožybes. Mano darbas buvo įvertintas – Palangos meras įteikė padėkos raštą už svarų indėlį restauruojant Kurhauso pastatą. Man tai – didėlė garbė.

Dirbdamas įmonėje tobulėjau ir, ne paslaptis, dažnai sulaukdavau pasiūlymų išvykti į įvairias užsienio šalis darbuotis. Po trejų darbo metų neatsilaikiau ir gavęs pasiūlymą vykti į Olandiją, išvykau. Ten keitėsi mano darbų pobūdis, tačiau darbo vieta – kruiziniai laivai – sužavėjo. Dirbau kruizinių laivų vidaus apdailos srityje. Daromi darbai apėmė labai plačiai: nuo grindinių plytelių klojimo iki sieninių ir lubinių panelių montavimo. Šiame darbe labai daug pasisėmiau patirties. Aiškiai supratau, kad dirbu mylimą darbą. Dirbdamas kruizinių laivų apdailos srityje kartu aplankiau ir daug valstybių. Buvau Prancūzijoje, Švedijoje, Anglijoje, Barbadosoje, teko pabuvoto net Bahamose. Dirbdamas pastarojoje šalyje jaučiausi, kad darbas – tikras poilsis, dirbant Bahamose buvo šilta, saulėta, gražu ir gera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *