Profesinis mokymas Lietuvoje jau seniai nėra ta „profkė“, kuri tebeegzistuoja kai kurių senelių ir tėvų vaizduotėje – modernios profesinio mokymo įstaigos, bendradarbiaudamos su verslu, paruošia konkuruoti darbo rinkoje gebantį specialistą. Ypač patraukli pemeistrystė – profesijos mokymo forma, kai būsimasis profesionalas teorines žinias įgyja profesinėje mokykloje, o praktinius įgūdžius kaupia tikroje darbo vietoje – perima patirtį iš įmonėje dirbančio meistro.
Kita patraukli šio profesijos mokymosi būdo ypatybė – baigiantiems profesinę mokyklą pameistriams dažniausiai nereikia varstyti daugybės įmonių durų, nes jie jau dirba įmonėje, kurioje mokėsi. Tai akcentavo ir nacionalinio konkurso „Metų pameistrys 2022“, kurio globėja Lietuvos pirmoji ponia Diana Nausėdienė, dalyviai ir juos sveikinę įvairių institucijų atstovai bei verslininkai.
„Pameistrystę pasirinkau todėl, kad norėjau kuo greičiau patekti į realią darbo aplinką ir įgyti tikros darbo patirties“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė „Metų pameistrio“ titulą pelnęs būsimasis svečių aptarnavimo specialistas Rėjus Depšys (profesijos mokytoja – Kristina Česlevičienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras, profesijos meistras – Edvinas Radvilas, įmonės „Talutti TEX – MEX” vadovas). O „Metų darbdavio“ titulą pelniusios UAB „VP Service“, geriau žinomos „Venipak” vardu, Kauno terminalo siuntų rūšiavimo vadovas, profesijos meistras Rokas Zaliauskas pabrėžia, kad pameistrystė „puikus būdas jaunam žmogui pritaikyti darbe teorines žinias ir kopti karjeros laiptais, o įmonei tai galimybė išugdyti mums reikalingų žinių ir patirties turintį kvalifikuotą darbuotoją”.
Kas tapo konkurso nugalėtojais ir prizininkais, sužinosite čia. O jei norite sužinoti, kas besimokančius profesijos jaunuolius ir jiems duris atvėrusias įvairias šalies įmones paskatino žengti pameistrystės keliu ir kaip jiems sekasi, pasižiūrėkite ir pasiklausykite, ką apie tai sako jie patys. Pasakojimai apie visus nacionalinio konkurso „Metų pameistrys 2022“ dalyvius – konkurso facebook paskyroje.
Iš viso pirmą kartą Lietuvoje vykusiam nacionaliniam konkursui „Metų pameistrys 2022“ buvo pateikta 10 darbų. Jame dalyvavo 9 Lietuvos profesinio mokymo įstaigos ir 10 įmonių, pristačiusių 11 pameistrių. Konkurso metu Facebook paskyroje „Metų pameistrys 2022“ apsilankė daugiau kaip 40 tūkst. unikalių lankytojų – dukart daugiau nei kasmet vidutiniškai priimama mokinių mokytis į profesinio mokymo įstaigas.
Konkursą „Metų pameistrys 2022“ inicijavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, įgyvendinantis ES Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“, organizavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacija.