Titulinis » Aktualu

“Pameistrystė – nauja galimybė man!”

Profesinio mokymo įstaigos kartu su darbdaviais kviečiami dalyvauti projekte „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ ir teikti paraiškas gauti finansavimą pameistrystei skatinti. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės lėšomis, jam numatoma skirti virš 19 mln. eurų.

„Diskusijose su darbdaviais pastebėjome, kad vykstant sparčiai skaitmeninei ir žaliajai transformacijai visuose sektoriuose – nuo IT, inžinerijos iki žemės ūkio, sveikatos priežiūros – ima trūkti įvairių kvalifikacijų darbuotojų, o esamiems darbuotojams ne visada pakanka kompetencijų.

Nuosekliai siekiame, kad profesinis mokymas kuo geriau atlieptų darbo rinkos poreikius, o specialistai įgytų aktualių gebėjimų, tad plėtojame galimybes profesijos mokytis pameistrystės būdu. Tokia mokymosi forma darbdaviams padeda užsitikrinti pakankamą darbuotojų kiekį, ji itin patraukli ir patiems mokiniams – už mokymąsi gaunamas atlygis“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Pameistrystė norintiesiems įgyti profesiją suteikia galimybę mokytis įmonėje, įstaigoje, organizacijoje, ūkininko ūkyje, pas laisvąjį mokytoją ir kt. Ten pameistriai gali išmokti konkrečiai darbo vietai reikalingų įgūdžių ir gauti atlyginimą už atliekamą darbą. Ne mažiau kaip 70 proc. profesinį mokymą pameistrystės forma pasirinkusių mokinių mokysis vidutinėse, mažose ir labai mažose įmonėse. Projekto kvietimas yra orientuotas ir į dideles įmones, tad pretenduoti gali ir jos.

Projekto finansavimas palengvins darbdavių patiriamus kaštus – finansavimas skirtas ir pameistrių darbo užmokesčiui kofinansuoti.

Pasibaigus pameistrystės darbo sutarčiai su įmone ar kita įstaiga, ją įprastai galima keisti nuolatinio darbo sutartimi, tad pameistrių įsidarbinimas greitesnis nei mokinių, kurie profesinę kvalifikaciją įgyja įprastu būdu. Toks būdas įgyti profesiją Lietuvoje vis populiarėja: 2021–2022 m. m. pameistrių skaičius jau siekė 1 375 (2020–2021 m. m. – 1 243). Projektas „Pameistrystė – nauja galimybė man!“ bus įgyvendinamas iki 2026 m. Kvietimus dalyvauti projekte ir teikti paraiškas gauti finansavimą galima rasti čia ir čia.

Dalintis aktualija:

Facebook
LinkedIn
Siųsti el.paštu
Spausdinti
Facebook
LinkedIn
Siųsti el. paštu
Spausdinti