Titulinis » Aktualu

Užsienio investuotojams Lietuvoje – lėšos efektyviems darbuotojų mokymosi būdams

Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) baigė priemonės „Žmogiškieji ištekliai Invest LT+“ paraiškų vertinimą. Šia priemone siekiama skatinti tiesiogines užsienio investicijas, sudarant sąlygas tobulinti investuotojų darbuotojų kvalifikaciją, žinias ir gebėjimus. Pagal priemonę ESFA gavo 10 paraiškų, 5 iš jų buvo įvertintos teigiamai ir perduotos Ekonomikos ir inovacijų ministerijai spręsti dėl finansavimo.  Teigiamai įvertintose paraiškose projektams įgyvendinti prašoma daugiau kaip 626 tūkst. eurų. 

Šios priemonės lėšomis remiamas užsienio investuotojų, investuojančių į gamybą ir (ar) paslaugas Lietuvoje, darbuotojų mokymas ir kvalifikacijos tobulinimas, įskaitant mokymo darbo vietoje organizavimą. Didžiausia projektui galima skirti finansavimo suma buvo 150 tūkst. eurų, mažiausia – 10 tūkst. eurų.

Pasak ESFA Projektų valdymo skyriaus I projektų vertinimo koordinatorės Renatos Ribinskaitės,  vienas iš prioritetinių vertinimo kriterijų, numatytų priemonės finansavimo sąlygų apraše, buvo skatinti gamybines įmones apmokyti darbuotojus pameistrystės būdu bendradarbiaujant su profesinio mokymo įstaigomis. Trijose teigiamai įvertintose paraiškose įmonės pasirinko vykdyti mokymus savo darbuotojų reikiamai kvalifikacijai įgyti pameistrystės būdu. Pasirinktos mokymo programos – elektros įrangos surinkėjo modulinė profesinio mokymo programa, inžinerinių elektrikų mokymai, siuvėjo-operatoriaus moduliniai mokymai, kokybės kontrolierių mokymai ir kt.

Pagal įvertintas paraiškas projektus numatyta įgyvendinti Panevėžio (2), Kauno (1), Šiaulių (1) ir Marijampolės (1) apskrityse.

Daugiau informacijos skaitykite: čia.

Europos socialinio fondo agentūros informacija

Dalintis aktualija:

Facebook
LinkedIn
Siųsti el.paštu
Spausdinti
Facebook
LinkedIn
Siųsti el. paštu
Spausdinti